
10 jul Opening Verapazbrug zorgt voor nieuwe R40-route
Vanaf 11 juli 2025 opent de Verapazbrug officieel voor verkeer. Deze nieuwe brug over het Handelsdok zorgt ervoor dat de stadsring R40 een aangepast traject volgt: voortaan rijdt het verkeer via de Afrikalaan en Koopvaardijlaan, in plaats van via Dok-Noord en Dok-Zuid.
De nieuwe route moet zorgen voor een vlottere doorstroming en een betere spreiding van het verkeer. Om te vermijden dat er sluipverkeer ontstaat in de omliggende woonwijken, voert Stad Gent gerichte circulatiemaatregelen in.
Tijdens de afwerkingsfase van de Verapazbrug – tot november 2025 – wordt het kruispunt Muidelaan x Dok-Noord tijdelijk ingenomen door de werfzone. Leveranciers van handelaars op Dok Noord volgen in deze periode een omleiding via de Sint-Salvatorstraat en Doornzelestraat.
Let op: Dok-Noord wordt afgesloten voor doorgaand verkeer ter hoogte van de Atlantastraat. Verkeer richting Dampoort wordt vanaf dan omgeleid via de Verapazbrug en de vernieuwde route over de Afrikalaan en Koopvaardijlaan.